Tartıştığı motosikletliyi 6 yerinden bıçakladı 2 ayda tahliye oldu

Üsküdar Ünalan Mahallesi’nde bulunan bir alışveriş merkezinin önünde, Nisan ayında meydana gelen olayda iddiaya göre; motosikletiyle ilerlemekte olan Serkan Armağan’ı, iki sürücü araçlarıyla sıkıştırdı.

Olayın ardından Armağan ile iki sürücüsü arasında tartışma çıktı. Tartışmanın büyümesiyle Serkan Armağan, 15 dakika boyunca darp edildi. Sonrasında ise iki araç sürücüsünün arkadaşı olan Yusuf Efe Şengün olaya dahil oldu.

Kavga sırasında Yusuf Efe Şengün, Armağan’ı 6 yerinden bıçakladı. Serkan Armağan, kanlar içinde kalırken Yusuf Efe Şengün ve arkadaşları olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

İlk müdahalesi olay yerinde yapılan Armağan, ambulansla hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri olay yerinden kaçan şüphelileri kısa sürede yakaladı. Karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Yusuf Efe Şengün tutuklandı. Hastanede tedavisi tamamlanan Serkan Armağan ise bir süre sonra taburcu oldu. 

İLK DURUŞMADA TAHLİYE OLDU 

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Soruşturma kapsamında hakkında idddianame düzenlenen şüpheli Yusuf Efe Şengün hakkında Anadolu 27. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı.

Perşembe günü görülen ilk duruşmada, sanık Yusuf Efe Şengün tahliye oldu. Sanığın 2 ay hapis yattıktan sonra ilk duruşmada tahliye olmasına mağdur Serkan Armağan tepki gösterdi.

“ADALET BU OLMAMASI GEREKİYOR”

Yaşadıklarını anlatan Serkan Armağan, “Hiç tanımadığım kişiler tarafından önüm kesildi. Araçtan 4-5 kişi inerek 10-15 dakika boyunca darp edildim. Daha sonra içlerinden bir tanesi bana arkadan sarılarak 6 yerimden bıçakladı. Ben yolumda gidiyordum. Hiçbirini tanımıyorum. Ufak bir yol tartışması yaşadık. Araçlarını önüme kırdılar. Olayın bu kadar büyümemesi gerekiyordu. Maalesef beni bıçakladılar. Ben hastanede yattım, mağdur oldum. O kişiyi tutukladılar. Bugün duruşmamız görüldü. Duruşmanın sonucu beni endişeye düşürdü. Adalet hiçbir şekilde yerini bulmadı. Zanlıyı bıraktılar. Adaletin bu olmaması gerekiyor. Davamızın sonuna kadar takipçisi olacağız. Bugün bulmamış olabilir ama ben adaletin yerini bulacağına inanıyorum” diye konuştu.

“ADALETİN KESİN OLMASINI İSTİYORUZ”

Serkan Armağan’a destek için adliyeye gelen Motosikletli Kuryeler Derneği Başkan Yardımcısı Yurtcan Özalp, “Motosikletli Kuryeler Derneği olarak iki tekeri kullanan hem kuryelerin hem de motosiklet sevenlerin yanındayız. Bugün geldiğimiz noktada adaletin hiçbir şekilde eşit olmaması, bizim yaptığımız meslek zaten bir hayli zorken, bir de bu tür problemlerin yaşanması bizi ayrıca üzüyor. Bugün bu arkadaşımızın başına gelen yarın benim başıma gelebilir. Caydırıcı cezaların olmadığı sürece bugün ona yarın başka birisine olur. Bunlar gündeme gelenler, bir de gündeme gelmeyenler var. Biz can güvenliğimizin korunması için adaletin daha keskin olmasını istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir