Fenerbahçe tarihine geçecek imza an meselesi!

Transferin gözdesi olan Ferdi Kadıoğlu için son günlerde Borussia Dortmund ön plana çıktı. Nuri Şahin’in çalıştırdığı Alman temsilcisi, başarılı futbolcu için girişimlerini sıklaştırdı.

SPORT ITALIA DUYURDU

Sport Italia’nın geçtiği habere göre Borussia Dortmund cephesi, Ferdi Kadıoğlu girişimlerini doğruladı. Haberde Alman ekibinin Ferdi Kadıoğlu için 18-20 milyon euro bonservis + bonusu gözden çıkardığı vurgulandı.

REKOR KIRABİLİR

Fenerbahçe’nin milli futbolcu için talebinin ise bonuslar hariç 25 milyon euro olduğu belirtildi. Ferdi Kadıoğlu transferinin bu rakama gerçekleşmesi halinde 24 yaşındaki futbolcu, Fenerbahçe tarihinin en yüksek bedelli transfer satışı olarak kayıtlara geçecek. Bu alandaki rekor 21’er milyon euro ile Vedat Muriqi ve Elvir Baljic’e ait. (Veriler Transfermarkt’tan alınmıştır)

Bu sezon toplam 52 maça çıkan Ferdi Kadıoğlu 4414 dakika sahada kaldı. 24 yaşındaki futbolcu 3 gol, 5 asistlik skor katkısı verdi.

2018-19 sezonunda NEC Nijmegen’den 1.4 milyon euro karşılığında transfer edilen Ferdi Kadıoğlu’nun Fenerbahçe ile 2 yıl daha sözleşmesi bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir