Dijital eğitim dünyasının lideri Enocta’ya önemli yatırım

Türkiye’nin ilk dijital eğitim çözümleri şirketi olarak 20 yıl önce kurulan Enocta, bugüne kadar 500’ü aşkın kurumda 3 milyon çalışana, Enocta Platform ürünü ile kişiselleştirilmiş bir öğrenme deneyimi sağlıyor.

Enocta aynı zamanda, dijital eğitim kataloğu Enocta Katalog’da yer alan 8.000’den fazla içerikle, sektörün en kapsamlı eğitim kütüphanesini de müşterilerine sunuyor. Enocta Katalog en büyük gücünü, içinde çok önemli isimlerin yer aldığı 100’e yakın konu uzmanından oluşan, iş ortağından alıyor. Enocta ayrıca, ana ürünlerini destekleyerek uçtan uca öğrenme çözümleri sunmasına yardımcı olan teknoloji ve içerik ürünleri alanındaki iş ortaklarıyla, büyük bir ekosistemi yönetiyor.

Enocta CEO’su Ahmet Hançer, ortaklık ile ilgili olarak şunları söyledi: “Turkven uzun yıllardır yazılım, siber güvenlik, managed service provision ve e-ticaret gibi dijital sektörlere yatırım sağlıyor. Bu ortaklık ile, müşterilerimiz için yapay zeka odaklı çözümler üretip büyüme hızımızı katlayacağız. Enocta, güçlü ekibi, değerli müşterileri, önemli iş ortakları, yenilikçi ürün ve hizmetleri ile Türkiye’de dijital öğrenmenin hikayesini başarıyla yazdı. Bu yatırım, Enocta’nın dijital eğitim dünyasında süregelen başarısının, önemli yatırımcılar tarafından da tescil edilmesi anlamına geliyor. Yatırımcılarımızın tecrübe ve imkanları ile şirket vizyonumuzu birleştirerek müşterilerimize büyük değer katacağız.”

Ahmet Hançer sözlerine şöyle devam etti: “Enocta olarak hızla değişen dünyada dijital teknolojinin sağladığı olanaklar ve yapay zeka destekli uygulamalarla, bireylerin kişisel öğrenme deneyimini kusursuzlaştırmayı amaçlıyoruz. Bu çerçevede Turkven, dijital tecrübesi, köklü geçmişi, uluslararası iş birliklerini hızlandırması ve marka sahibi girişimcilere verdiği destekle bize güç katacak. Bu ortaklıkla beraber sürekli geliştirdiğimiz yenilikçi ürünlerimiz ve çözümlerimizle Türkiye’deki müşterilerimize değer katarak büyümeye devam ederken bir Türk teknoloji şirketi olarak yurt dışında da ayak izimizi oluşturmayı hedefliyoruz. Çalışanlarına sürdürülebilir şekilde yatırım yapmayı, onlarla birlikte büyümeyi prensip edinmiş, bilgi güvenliğine ve kullandığı ürün ve hizmetlerin dünya standardında olmasına önem veren müşterilerimizle birlikte daha büyük gelişim hedeflerine omuz omuza yürüyeceğimiz için heyecanlıyız.”

Turkven’in üst düzey yöneticilerinden Barış Seven de konuyla ilgili şunları söyledi: “Enocta zamanın ruhunu yakalayan, üretken ve çok yenilikçi bir marka. Hızla değişen dünyada dijital öğrenmenin ve bilgiye her an her yerden ulaşmanın önemi gittikçe arttı. Dijital eğitim teknolojileri alanında yenilikçi ve müşteriyi merkeze alan yaklaşımı, güçlü finansal yapısı ve sürekli yenilenen ürünleriyle kendisini geliştiren Enocta, ARGE yeteneğini de pazara yansıtıyor. Markanın, hizmet verdiği kurumların gözünde kazandığı güven ve kalite algısından güç alarak, Enocta’yı yapay zeka teknolojilerine ve global pazarlara da taşıma motivasyonuyla yola çıktık. Sayın Ahmet Hançer ve ekibinin liderliğinde, Enocta’nın başarı hikayesine katkıda bulunmaktan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir